Αθλητικές δραστηριότες την Παρασκευή 24 Σεπτεμβρίου 2021

Στο πλαίσιο του εορτασμού της Ευρωπαϊκής Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού καθώς και της 8ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού στις 24 Σεπτεμβρίου 2021, οι μαθητές και οι μαθήτριες του Μουσικού Γυμνασίου συμμετείχαν σε δραστηριότητες διάρκειας δύο διδακτικών ωρών στις αθλητικές εγκαταστάσεις του
σχολείου μας με την καθοδήγηση του εκπαιδευτικού Φυσικής αγωγής κ. Βιρβίλη Κωνσταντίνο και τη συμμετοχή του εκπαιδευτικού κ. Καραγιάννη Ελευθέριο, μουσικό και του Διευθυντή κ. Γεωργίου Ιωάννη.

Πιο συγκεκριμένα, ο κ. Βιρβίλης Κωνσταντίνος μίλησε στους μαθητές και τις μαθήτριες για την αξία του αθλητισμού σε όλες τις ηλικίες. Έπειτα συζήτησαν για τα ομαδικά αθλήματα και αφού χωρίστηκαν σε ομάδες, έπαιξαν όλοι μαζί μπάσκετ και βόλεϊ. Ο ευνοϊκός καιρός και η καλή διάθεση έδωσαν την ευκαιρία σε μαθητές/μαθήτριες και εκπαιδευτικούς να απολαύσουν την ημέρα!